Užsispyrimas – raktas, norint numesti svorio ir jį išlaikyti

Sausio 1 d. – numesti svorio yra vienas iš labiausiai paplitusių Naujųjų metų pažadų, tačiau medikai sako, kad norint pakeisti ilgai nusistovėjusius mitybos įpročius, reikia įgūdžių. Kad atsikratytumėte nepageidajamų kilogramų ir jų nebesusigrąžintumėte atgal, turite būti pasiruošę įveikti kai kurias kliūtis ir niekad nesustoti bandyti, teigia daktarė Džesika Bartfaild (angl. Jessica Bartfield), Gotliebo ligoninės vidaus ligų ir svorio metimo specialistė.

„ – Žmonėms reikia motyvacijos, kad jie galėtų numesti svorio, o Naujieji metai yra puiki galimybė viską pradėti naujai. Pakeisti savo įpročius yra kertinis sveikatos akmuo, kuris padės numesti svorio, o įsitvirtinti naujiems įpročiams prireiks trijų mėnesių“, – pastebėjo daktarė. „ – Kai jūs mokotės važiuoti dviračiu, žinote, kad nuo jo nukrisite mažiausiai porą kartų, tačiau esate pasiruošę bandyti vėl ir sėdate ant jo iš naujo; to paties turite tikėtis metant svorį ir viską planuoti atitinkamai“, – paaiškino daktarė.

cake-tortas-uogos

Remiantis Jungtinių Amerikos Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centru, tik 20 % amerikiečių, kurie bandė numesti svorio, išlaikė atitinkiamą svorį vienerius metus.

Daktarė siūlo sekti šiais patarimais, kurie padės atrasti ir išlaikyti svorio metimo tikslus:

Nepraleiskite pusryčių. Jeigu pavalgysite per vieną valandą nuo pabudimo, padidinsite savo medžiagų apykaitą dvidešimčia procentų poilsio dieną. Suvalgyti kažką yra geriau, negu nevalgyti nieko, tačiau idealiausia būtų įtraukti baltymus, kurie suteikia daug energijos.

Nusistatykite savaitės svorio patikrinimą. Stebėdami savo svorį kas savaitę iš tikro pamatysite tikslius svorio pasikeitimus ir svarbiausia aptiksite svorio priaugimą, o tai leis koreguoti įpročius.

Kasdien treniruokitės po valandą. Sniego kasimas, kambarių siurbliavimas, lipimas laiptais- jums nereikia bėgti kaip žiūrkėnui ratu visas 60 minučių. Surenkite tris vikrius pasivaikščiojimus po 20 minučių, arba sudarykite vienos valandos pratimų seriją.

Ribokite televizoriaus žiūrėjimą mažiau negu 10 valandų per savaitę. Dauguma ginčyjasi, kad neturi laiko pratimams, bet kai jų paprašoma suskaičiuoti valandas, praleistas žiūrint televizorių arba naršant internete, tada jie atranda laiko pratimams, kurias praleido sėdėdami.

Sekite savo fizinį aktyvumą. Pastatykite savo mašiną toliau, kilkite laiptais, o ne liftu, televizorių perjunkite rankiniu būdu- tai paprasti būdai, kurie suteiks daugiau fizinio aktyvumo, o kad būtumėte sau sąžininga, juos atlikusios užsirašykite. Žingsniamatis gali padėti tiksliai įvertinti ir sekti savo pažangą.

Sekite kalorijas. Tinkamai įvertinkime kiek kalorijų suvalgote kiekvienu valgiu.

Nusistatykite aiškius, realius tikslus. Venkite neapibrėžtų tiklsų. Siekimui reikia konkretumo ir tai, kad jį būtų įmanoma pasiekti. Galite pradėti bandydami netekti 10 % savo kūno masės.

Būkite nuosekli. Valgykite reguliariu metu, septynias dienas per savaitę. Laikytis „viso to“ darbo dienomis, o savaitgaliais išeiti iš įprastos darbo dienos ritmo, neskatina svorio netekimo.

Suplanuokite kliūtis. Kai jūs mokotės vairuoti, sportuoti ar groti instrumentu, jūs darote klaidų ir jau turite išbandytą instrukciją, kurios pagalba taisote klaidas ir užkertate kelią jų pasikartojimui. Pasiteiraukite draugų arba užsirašykite į programą, kurioje moko, kaip numesti svorio.

Jei svorio reikia numesti paaugliui, tėvai turėtų taip pat įsitraukti. Gydant vaiką ar paauglį nuo nutukimo, būtina šeimos parama; šeimoms reikia keisti savo įpročius. Mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad šeimos (net dviejų žmonių), kurios pakeitė savo įpročius kartu, yra sėkmingiausios.