Apie arbatos grybą

Sovietiniais laikais buvo populiaru savo virtuvėje užsiauginti arbatos grybą - saldžiarūgštį gėrimą, kuris ne tik numalšins troškulį, bet dar ir apsaugos nuo daugelio ligų.

Arbatos grybas - dviejų rūšių mikroorganizmų  – acto rūgšties bakterijų ir mieliagrybio – kolonija. Būtent ši gleivių plėvelė lemia maistines ir gydomąsias arbatos grybo savybes. Mieliagrybis arbatoje ištirpusį cukrų skaido į organines rūgštis (askorbo, citrinos, pieno ir kt.), alkoholį ir anglies dioksidą, o bakterijos alkoholį paverčia acto rūgštimi.

Apie mėnesį laiko augino arbatos grybo antpilas padeda gydant įvairias kepenų ir tulžies pūslės ligas, lėtinį enterokolitą, gastritą, dizenteriją, skarlatiną, vidurių šiltinę, taip pat kai kurias akių infekcijas, gripą, ausų, nosies ir gerklės ligas, tonzilitą, mažina kraujo spaudimą, stiprina centrinę nervų sistemą. Be to, jis tinka ir  suaugusiesiems, ir vaikams.

Kadangi arbatinis grybas sudarytas iš acto rūgšties bakterijų ir mielių, jį galima užsiauginti, pavyzdžiui, iš prarūgusio vyno arba alaus.  Įpilkite į stiklainį pusę stiklinės nepasterizuoto alaus, 2 arbatinius šaukštelius prarūgusio vyno ir įberkite 1 arbatinį šaukštelį cukraus. Gerai išmaišykite ir laikykite stiklainį šiltoje vietoje. Po kelių dienų ant skysčio paviršiaus atsiras plona plėvelė. Ją atsargiai perkelkite į  indą su maitinamuoju skysčiu (apie pusę arbatinio šaukštelio užplikytų arbatžolių įpilti į 0,5 l atvėsinto virinto vandens, įdėkite cukraus (gėrimas neturėtų būti labai saldus).

Skiedinį perkoškite, o indą su grybu apriškite marle. Kai jis paaugs, kartą per savaitę nuplaukite virintu vandeniu ir nepamirškite užpilti  maitinamojo skysčio (žiūrėkite, kad ant grybo nepatektų arbatžolių ar neištirpusio cukraus, nes grybas nuo jų gali nukentėti). Gėrimas turi būti malonaus rūgštoko skonio, nedirginti liežuvio ir burnos gleivinės.

Grybą reguliariai pamaitinkite (ne rečiau, kaip kas 2–3 dienos) puodeliu nestiprios saldytos arbatos. Neberkite cukraus tiesiai ant grybo, nes jis gali susirgti. Galite imti juodąją arbatą, tačiau teigiama, kad žalioji arbata, ypač pagardinta ne cukrumi, bet medumi, dar labiau pagerina gydomąsias šio grybo savybes. Nemaitinamas ir neprižiūrimas grybas tiesiog sunyksta.

Kas 2–3 savaites išimkite grybą iš indo ir nuplaukite jį virintu vandeniu. Nuplovę įdėkite į švarų indą ir užpilkite nauju maitinamuoju skysčiu. Nepilkite arbatos per marlę, kuria uždengiate indą.

Arbatos grybą galite panaudoti vietoje dezodoranto.  Labiausiai prakaituojančias kūno vietas švariai nuplaukite ir patrinkite  arbatinio grybo antpilu. Jis naikina bakterijas, kurios ir yra nemalonaus kvapo kaltininkės, gaivina ir tonizuoja odą, nekenkdamas jos natūraliai rūgščiai aplinkai.Dietos Facebook

Prisijunkite prie Sveika dieta.lt Facebook socialiniame tinklalapyje. Sveika mityba mūsų prioritetas, dieta - kraštutinė priemonė.

www.sveikadieta.lt on Facebook

Magnis išsamiai

Magnis yra gyvybiškai svarbus žmogaus organizmui. Tai mikroelementas, kuris aktyvina daugiau nei 300 fermentų veiklą, dalyvauja angliavandenių, lipidų, baltymų, energijos apykaitoje, šilumos reguliacijos procese, plintant nerviniam impulsui, palaikant raumenų dirglumą.

Paroda „Sveikatos dienos“ – nuo gydymo vaistažolėmis iki plastinės chirurgijos

Jau šią savaitę Kaune duris atvers pirmoji sveikai gyvensenai, medicinai bei savigydai skirta paroda „Sveikatos dienos 2010“. Ji vyks balandžio 23 – 25 dienomis ekspozicijų salėje, esančioje antrajame PLC „Mega“ aukšte.

Pirmosios apklausos rezultatai

Praėjus 452 dienoms nuo sveika dieta.lt starto, stabdoma pirmoji apklausa. Džiugu, kad buvo aktyviai balsuojama. Į svetainę užsuko nemažai aktyviai sportuojančių ar norinčių pradėti gyventi sveikai žmonių.

Iš viso apklausoje dalyvavo 3598 lankytojai. Į klausimą ar sužinojojo kažką naujo net 2099 (58%) atsakė TAIP. 676 lankytojai rado čia tik truputį naudingos informacijos, o 500 (14%) teigė kategorišką NE. Nėra to blogo kas neišeitų į gera, džiugu kad net 14% lankytojų buvo apsišvietę ir žinojo daugiau negu, kad būtų galima jiems pasiūlyti.

Tikimės ir ateityje pateikti informacijos apie sveiką mitybą, nuolatos propoguojamas sveikas dietas, sporto pratimų bei kitos vertingos informacijos.

Kviečiame sudalyvauti naujoje apklausoje, jos tikslas sužinoti, kurios kategorijos pačios aktualiausios, kurias norėtųte matyti praturtintas nauja informacija.

Ieškote dietos

Galbūt pastaruoju metu ieškote dietos ir nežinote kurią pasirinkti? Japoniška dieta vienas iš įdomesnių variantų. Kiek žinome japonai nepasižymi apkūnumu, tai gal yra ko iš jų pasimokyti? Atminkite, kad dietą reikia rinktis atsargiai.

Ar sportuojate sporto klube reguliariai?

 skaitliukas